Mestne občine so svoje nabavne postopke dolžne voditi skladno z določbami ZJN-3. Vendar kljub trendu, ki ga prinašajo zadnje novele ZJN-3 in interventni zakoni, ki gre v smeri de iure zmanjšanja administrativnih bremen javnih naročnikov, pa na drugi strani zahteve javnih razpisov za dodelitev nepovratnih sredstev, priporočila računskega sodišča, praksa DKOM, mnenja MJU, zahteve po socialnem, trajnostnem in zelenem javnem naročanju ter druga razvijajoča se področja zakonodaje in nenazadnje hitro spreminjajoče se tržne razmere, povzročajo de facto večjo kompleksnost postopkov javnega naročanja. Zato ne preseneča, da se osebe, odgovorne za vodenje postopkov javnega naročanja, ki določbe ZJN-3 dobro poznajo in razumejo, kljub temu pri vsakdanjem delu soočajo z novimi vprašanji in izzivi.
V zadnjem obdobju so aktualna tudi vprašanja meja dopustnega predhodnega sodelovanja s potencialnimi ponudniki, smotrnosti uvedbe dinamičnega nabavnega sistema, posebnosti izvedbe javnega natečaja, umetna inteligenca (AI) na področju javnih naročil, itd.
Na delavnici bodo udeleženci skozi praktične primere in predstavitvijo aktualne prakse DKOM prejeli odgovore na vsa vprašanja, ki se javnim naročnikom porajajo pri kompleksnejših postopkih. Delavnica je namenjena osebam, ki sodelujejo pri ali vodijo postopke javnega naročanja in že imajo pridobljena temeljna znanja ter praktične izkušnje z oddajo javnih naročil.
Delavnica bo dne, 7. 3. 2024, v Mestni občini Ljubljana, Mestni trg 1, Ljubljana (velika sejna soba), s pričetkom ob 10:00 uri.
Udeležba je brezplačna, prijave so mogoče najkasneje do ponedeljka, 4. 3. 2024.
Program:
10:00 – 11:30 | Aktivnosti naročnika pred začetkom postopka JN
|
11:30 – 12:00 | Odmor |
12:00 – 13:00 | Priprava in oddaja javnega naročila
|
13:00 – 13:15 | Odmor |
13:15 – 14:00 | Izvajanje javnega naročila / pogodbena faza
|
Delavnica je zasnovana kot praktična delavnica. Določbe ZJN-3 bodo predstavljene skozi praktične primere, pri zadevnih temah bodo predstavljena tudi priporočila Računskega sodišča RS, stališča MJU ter aktualna praksa DKOM. Na koncu delavnice se bomo dotaknili zelo aktualne teme umetne inteligence na področju JN, saj ima ta vedno večji vpliv na poslovanje vseh sektorjev, tudi javnega.
Predavateljica:
Delavnica bo izvedena s strani strokovnjakinje za področje javnih naročil z dolgoletnimi izkušnjami z vodenjem postopkov javnega naročanja pri lokalnih samoupravah in drugih javnih naročnikov. Predavateljica Nina Pekolj, univ. dipl. prav., redno sodeluje pri izvedbi številnih postopkov javnih naročil in javno-zasebnih partnerstev. V okviru raziskovalnega dela objavlja strokovne članke in se aktivno udeležuje konferenc in seminarjev s področja njenega dela. Predavateljica je ustanoviteljica Agencije za pravo varstva podatkov, v okviru katere se v zadnjem obdobju intenzivno ukvarja s področjem spodbujanja inovativnosti v postopkih javnega naročanja ter implementacijo projektov pametnih mest v praksi. Izzivi, s katerimi se sooča pri praktičnem delu, so njena motivacija za raziskovalno delo na področju vseh oblik sodelovanja med javnim in zasebnim sektorjem, ter na področju elektronskih identitet, osebnih podatkov ter storitev zaupanja.
Vljudno vabljeni!